תרפו -

טכניקות הרפיה ואיזון לילדים ולבני נוער/
פרופ' דניאל חמיאל

הטכניקות השונות של הריפוי והרפיה לילדים ולבני נוער המצויים בעמוד זה לקוחים מתוך ערכת "אל תאבד את הצפון ביום ראשון" (ספר + תקליטורים) לשימוש הקהל הרחב.

ערכת "אל תאבד את הצפון ביום ראשון" מיודעת לילדים ובני נוער אשר רוצים לשפר את יכולתם להתמודד עם מצבים הגורמים לתגובות של מתח. מצבים אילו יכולים להיות יום יומיים  כגון: התמודדויות חברתיות, מתח במשפחה, פחדים, חרדת מבחנים,התמודדות עם כאב ומחלות ועוד. 

הספר מסביר את הופעת המתח בגוף ובמחשבות באמצעות מילים ותמונות ונותן כלים בסיסיים להתמודדות עם מתח. הספר מתאים לילדים הלומדים בבית הספר היסודי, ולפעמים מתבקש לקרוא אותו ביחד עם אחד ההורים. בפועל גם מבוגרים יכולים להפיק תועלת מהספר, שכן הוא נותן הסבר לעקרונות יצירת המתח והדרכים המאפשרות לשחררו בצורה פשוטה ובהירה. 

התקליטורים גם נותנים את ההסבר הבסיסי להופעתו של המתח, אך מתמקדים בעיקר בלימוד של שיטות שונות להרגעה ולאיזון והפנמתן בחיי היום יום. בשלב הראשון, התקליטורים מלמדים טכניקות כלליות ולאחר מכן את ההפנמה שלהם במצבים שונים: התמודדות עם מחשבות מטרידות ומשברים בכלל, קשיים להירדם, פחדים, התמודדות עם כאב, חרדת בחינות ותחרויות ספורט. מבחינת גילאים, התוכן מתאים לילידים מגיל סוף בית הספר היסודי ועד לבני נוער (כמובן שגם מבוגרים יכולים להיעזר בו). השימוש על ידי ילדים צעירים יותר יכול להיעשות בעזרת במבוגרים. הייחוד העיקרי של התקליטורים הוא בלימוד הגישות הפשוטות והקלות להבנה באופן המשתלב עם חיי היום יום שלנו ואינו מצריך עצירה של הפעילות הרגילה.

 

כל הזכויות שמורות לפרופ' דניאל חמיאל.

פרופ' דניאל חמיאל הינו פסיכולוג קליני ורופא מדריך ומנהלה המקצועי של תוכנית חוסן במרכז חוסן על שם כהן האריס בעמותה לילדים בסיכון. בנוסף לכך, הוא מרצה בכיר בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה וכן, פסיכולוג בכיר במרכז לברה'ן על שם בריל של שירותי בריאות כללית בתל אביב.

לשאלות, ניתן ליצור קשר:  dhamiel@gmail.com

סגירת תפריט

הרשמה לשידור לייב

קישור לזום

תודה שנרשמת

תודה שנרשמת למפגש שלנו.
מצורף לינק לכניסה דרך אפליקציית זום:

קישור לזום