שלום, מרחב "תודעה בריאה" הופק מתוך רצון לתמוך בכל מי שסובל מדאגה, לחץ, פחד, ורגשות קשים אחרים בצל משבר הקורונה. האתר נבנה על ידי מתנדבים מעמותת מינדפולנס ישראל, ארגן רוטרי ומרכז מיינדפולספייס. כל המורים מלמדים בהתנדבות.

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך

כולנו זקוקים לחסד, כולנו זקוקים למגע

מוזמנים לשיעור היוגה "כולנו זקוקים לחסד, כולנו זקוקים למגע" עם מיכל ירוקני. עבור השיעור, יש צורך בשל או שמיכה דקה וכן בבולסטר או בכרית כבדה. חוש המגע נחשב לאמא של כל החושים והוא מהראשונים להתפתח. מגע ותנועה מתפתחים יחד- כשהעובר נע בתוך הרחם, העור שלו מגורה על ידי נוזל מי השפיר, על ידי קירות הרחם ועל ידי תנועת האיברים הפנימיים של האם סביב לרחם. כשתינוק נולד, המגע שהוא מקבל תומך בהתקשרות הראשונית עם האם וממלא תפקיד חשוב בגדילה, חיסון וויסות מערכת העצבים. למגע ממשיך להיות תפקיד חשוב בבריאות הפיזיולוגית והפסיכולוגית שלנו לאורך החיים.בימים אלו בהם אנו נדרשים לשמור על ריחוק חברתי כדי לשמור על בריאותנו וביטחוננו, לרבים מאיתנו אין אפשרות מספקת לגעת ולקבל מגע.באמצעות תנועה חופשית, נשימה, תנוחות יוגה פשוטות ומדיטציה נחקור אפשרויות לתת ולקבל מגע- מעצמנו ומהמרחב סביבנו. 

מיכל ירקוני

מטפלת בגישת ®Body Mind Centering, מטפלת בשיטת Somatic Experiencing® מורה בכירה ליוגה ויוגה תרפיסטית מוסמכת. (C-IAYT). משנת 2004 מנחה סדנאות אנטומיה ותנועה התפתחותית למתרגלים ומורים ליוגה ברחבי הארץ. עוסקת בהוראת יוגה וBMC® למורים ליוגה ומטפלי גוף-נפש מתחומים שונים. ייסדה ומובילה ביחד עם שותפתה רייצ׳ל קרנצמן את בית הספר ליוגה תרפיה גוף-תבונה, תוכנית הכשרה תלת שנתית להכשרת מטפלים ביוגה תרפיה המוכרת על ידי הארגון הבינ״ל ליוגה תרפיה. משלבת יוגה תרפיה במערך הפסיכיאטרי של בית חולים "העמק" בעפולה במסגרת מרפאת חוץ של משרד הבטחון לתמיכה בהלומי קרב. מטפלת במנעד רחב של אתגרים גופניים ונפשיים באמצעות שילוב של כלים ממסורת היוגה,BMC® וSomatic Experiencing®.

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

סגירת תפריט

הרשמה לשידור לייב

קישור לזום

תודה שנרשמת

תודה שנרשמת למפגש שלנו.
מצורף לינק לכניסה דרך אפליקציית זום:

קישור לזום