שלום, מרחב "תודעה בריאה" הופק מתוך רצון לתמוך בכל מי שסובל מדאגה, לחץ, פחד, ורגשות קשים אחרים בצל משבר הקורונה. האתר נבנה על ידי מתנדבים מעמותת מינדפולנס ישראל, ארגן רוטרי ומרכז מיינדפולספייס. כל המורים מלמדים בהתנדבות.

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך

לפגוש את חוכמת ההזדקנות – כנס זיקנה בימי קורונה

ימי הקורונה העלו על סדר היום סוגיות חשובות הנוגעות ליחס של החברה לזקנה ולזקנים. הבידוד והסגר שנלוו למגפה, חידדו מאפיינים מוכרים של זקנה בת זמננו – כמו פחד, בדידות והדרה – ואף החריפו את אופני הביטוי שלהם.
 
נתבונן בדברים בראיה של חכמת ההזדקנות וברוח החמלה של דהרמה המעורבת חברתית.
 
נשאל, מה אפשר ללמוד מתוך המשבר בו אנו נמצאים, על מנת לחולל שינוי מיטיב ביחס החברה לזקנים? והאם נוכל להתעורר ולראות את עצמנו בתור זקני וזקנות השבט שביכולתם להיטיב עם עצמם ועם החברה כולה?
 
הכנס הינו בהשתתפות פרופ' יעקב רז, דר סטיבן פולדר, רחל שקדי ושאילה שליו ובהנחיית דורית בן יהודה. הכנס הינו שיתוף פעולה בין אתר תודעה בריאה לחוכמת ההזדקנות (לאתר – לחצו כאן).
ד"ר סטיבן פולדר

ד"ר סטיבן פולדר

מייסד עמותת "תובנה" ואחד מהמורים הרוחניים המובילים בישראל. במהלך 20 השנים האחרונות לימד את תורות הלימוד הבודהיסטיות ותרגול מדיטציה בפני אלפי אנשים.
פרופ' יעקב רז מורה לדהרמה

פרופ' יעקב רז

מבכירי מורי הזן בישראל, פרופסור אמריטוס בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב ,הקים יחד עם נחי אלון את ‘פסיכו-דהרמה’. עוסק בחקר הזן בודהיזם ובכתיבת שירי הייקו. אבא ליוני.

שאילה שליו

מורה לדהרמה ומיינדפולנס – הוסמכה להוראה וכמורת דהרמה על ידי מאסטר הזן תיך ניהאט האן. פעילה בקהיליית תשומת-הלב בישראל מעל 20 שנה. מנחת קבוצות, ומעבירה ריטריטים בארץ ובחו"ל. ילידת אירלנד, מתגוררת בירושלים. מיישמת את פעילותה החברתית בדרכה של הדהרמה.

רחל שקדי

מלווה אנשים,קבוצות ומרצה במסגרת חכמת ההזדקנות מזה שנים. מלווה אנשים בסוף חייהם יותר מ 20 שנה. פסיכותרפיסטית גופנית, מדריכה קבוצות בדרך הנוכחות בארץ ובעולם. מתרגלת מדיטציה, חקירה עצמית ואי שניות על-פי רוחו של רָאמָנה מהרישי.

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

סגירת תפריט

הרשמה לשידור לייב

קישור לזום

תודה שנרשמת

תודה שנרשמת למפגש שלנו.
מצורף לינק לכניסה דרך אפליקציית זום:

קישור לזום