שלום, מרחב "תודעה בריאה" הופק מתוך רצון לתמוך בכל מי שסובל מדאגה, לחץ, פחד, ורגשות קשים אחרים בצל משבר הקורונה. האתר נבנה על ידי מתנדבים מעמותת מינדפולנס ישראל, ארגן רוטרי ומרכז מיינדפולספייס. כל המורים מלמדים בהתנדבות.

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך

מדיטציה יומית עם מיכל גורל – 20.3

מוזמנים לתרגול מדיטציה עם מיכל גורל. תמלול השיחה מופיע בלשונית "מידע נוסף"
מיכל גורל מנחה למיינדפולנס ושינוי חברתי

מיכל גורל

מנחת מיינדפולנס ומתרגלת מעל עשור. מייסדת כנס MIND THE PLANET. עוסקת בחיבור בין תרגול פנימי לעשייה מודעת, מתוך חיבור לאיכויות הלב. אקטיבסטיתת חברתית סביבתית.

אז בימים האלה עם כל מה שקורה סביבנו, ההזמנה היום היא לראות איך אפשר תמיד למצוא מרחב של שקט, של יציבות, שקיים בתוכנו. שמתאפשר מתוך מפגש עם הנשימה, עם החושים, עם כל מה שקיים ברגע הזה במרחב הבטוח של הבית שלנו, בבית הפנימי. יש משפט מאד יפה: אם הלב שלי בבית אני תמיד בבית. עכשיו בכל מקרה אנחנו בבית, אבל בואו ניתן ללב שלנו להיות הבית האמיתי ששומר עלינו, לא משנה מה קורה.

ההזמנה היא לשבת בנוח, אולי על הכורסא או הכסא או המיטה או השטיח, איפה שנוח לנו להיות בבוקר. אפשר בעדינות לעצום עיניים, להתחבר לתחושות של הגוף. למגע של כפות הרגליים על הקרקע. להרגיש את הידיים שנוגעות ברגליים או בכל מקום אחר. ההזמנה להרפות, לשחרר את הגוף. ובו בעת להתחבר ליציבות הפנימית שבגוף. אפשר להרגיש כמו הר. רחב, חסון, שמונח על האדמה. כך שאני בו בעת גם רפויה, נינוחה וגם יציבה. מהמקום הזה אפשר להתחבר לנשימה. לשאיפה ולנשיפה. כל נשיפה היא הזמנה להרפות את הגוף. לשחרר עוד יותר, לטובת מפגש עם מה שחי בתוכי. נאפשר לנשימה להיות רכה, משתנה מרגע לרגע. נינוחה. אם נרצה אפשר להוסיף חיוך קטן על השפתיים. חיוך אמיתי, מבפנים החוצה. ומפגש עם הרגע הזה. כפי שהוא נע בתוכי. אי אפשר לעצור את הגלים, אפשר ללמוד איך לגלוש עליהם. אפשר לשים לב ממש עכשיו, מתוך הנשימה, לגלים שבאים ושוטפים אתכם. לראות איך בלב כל הסערה יש מקום יציב, מרחב נינוח, לנשימה. הגוף שלנו מלא חיים. המפגש שלנו מאפשר לחיים להתרחב. כל נשיפה היא הזמנה להרפות את הגוף. להפגש מחדש עם הרגע הזה. אם מגיעות מחשבות בזמן התרגול, אפשר להרפות מהן. לשחרר. לפגוש את הרגש החי בתוכנו. לראות איך אפשר לפגוש גם אותו עם חיבור והסכמה לכל רגש. להכל יש מקום. 

 

זה שטויות, אומר ההגיון.

זה מה שזה, אומרת אהבה.

זה מסוכן, אומרת זהירות.

זה שום דבר מלבד כואב, אומר הפחד.

זה חסר תקווה, אומרת תובנה.

זה מה שזה, אומרת אהבה.

זה מגוחך, אומרת גאווה.

זה מטופש, אומרת זהירות.

זה בלתי אפשרי, אומר הנסיון.

זה מה שזה, אומרת אהבה.

 

(צלצול פעמון)

 

בוקר אור לכולנו. השיר היה של ____? זה מה שזה, אומרת אהבה.

זו הזמנה לקחת כמה רגעים ולהתבונן על היש. להקשיב לציפורים שמצייצות בחוץ. להתבונן בעלים שנעים ברוח. לשים לב לכל היש. לנוח מתוך מרחב של נוכחות. של אהבה. אם יש שאלות או כל דבר, מוזמנות ומוזמנים לרשום בצ'אט בשאלות, מה שתרצו. בשמחה. ענת מתבוננת על הציפורים ומקשיבה להן. שיהיה לנו יום מיטיב.

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

סגירת תפריט

הרשמה לשידור לייב

קישור לזום

תודה שנרשמת

תודה שנרשמת למפגש שלנו.
מצורף לינק לכניסה דרך אפליקציית זום:

קישור לזום