שלום, מרחב "תודעה בריאה" הופק מתוך רצון לתמוך בכל מי שסובל מדאגה, לחץ, פחד, ורגשות קשים אחרים בצל משבר הקורונה. האתר נבנה על ידי מתנדבים מעמותת מינדפולנס ישראל, ארגן רוטרי ומרכז מיינדפולספייס. כל המורים מלמדים בהתנדבות.

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך

מדיטציה יומית עם מיכל גורל – 26.3

מוזמנים לתרגול מדיטציה עם מיכל גורל. תמלול המדיטציה נמצא תחת הלשונית "מידע נוסף"
מיכל גורל מנחה למיינדפולנס ושינוי חברתי

מיכל גורל

מנחת מיינדפולנס ומתרגלת מעל עשור. מייסדת כנס MIND THE PLANET. עוסקת בחיבור בין תרגול פנימי לעשייה מודעת, מתוך חיבור לאיכויות הלב. אקטיבסטיתת חברתית סביבתית.

תמלול המדיטציה

מתמללת: רוני פלס

אני רוצה להגיד לכולנו איזה כיף, התחלנו את הבוקר עם עוד "בוקר טוב" ועוד "בוקר טוב. וכמה אנחנו ברוכים שיש לנו לפחות את האופציה הזאתי. לפני כמה שנים אם היה מצב כזה של בידוד לא היתה לנו את האפשרות לתקשר אחד עם השני באופנים האלו.

אפשר גם לקחת את הרגעים הראשונים של התרגול למרחב של הודייה. למרחב של לראות את הטוב. אפשר גם לראות את היופי למי שכאן ניבט מהמסך וגם להודות על הטוב של החיים שלנו. לכל היש בימים שהתודעה יכולה כל כך בקלות לנדוד אל מה שחסר אל מה שלא קיים ככה שכדאי שניקח אפילו באופן יזום מיידי יום כמו תרופה של ריפוי, נשים לב למה שיש לי בחיים שלי. להודות על הקורת גג על המזון שיש לי , על הבגדים. אפשר לשים לב לאנשים שאנחנו אוהבים שהם חלק מהחיים שלנו. כמה קשרים שיש לי בחיים, משמעותיים עבורי. אפשר לשים לב ליכולת שלי לשמוע צלילים, לשים לב אולי לצלילים שמגיעים מבחוץ, נשים לב לנשימה, לחיים שפועמים בתוכי.

הגוף שלי שמורכב מכל כך הרבה חלקים, כדוריות דם ואיברים. אפשר ללכת יותר עמוק ולשים לב כמה הגוף שלי פועל למעני.

אפשר לשים לב על מה עוד אני מודה בבוקר הזה, ברגע הזה. אולי על החירות האנושית, האהבה, הנתינה, כל האנשים שבתקופה הזאתי פועלים כדי לתמוך, כדי לעזור בכל כך הרבה רגעים בכל כך הרבה דרכים שונות.

נשים לב איך זה מרגיש בגוף להיות בהודיה? אם נרצה אפשר להוסיף חיוך קטן עדין בשפתיים, כמעט לא נראה. לנוח בתוך הגוף , לשהות בתוך מרחב של הודיה. כמו מפל של מים שזורם, משקה אותנו ברגעים אלו. מתוך המרחב הזה נביא את תשומת הלב לנשימה, הזמנה להרפות , הזמנה לשחרר. כל מחשבה כל עיסוק דאגה תפקיד. משחררת כל עיסוק לטובת המפגש המתמיד עם הנשימה. יודעת שאיפה, יודעת נשיפה. יכולות לעלות הרבה מחשבות בזמן התרגול , אנחנו שמים לב למחשבות הזמנה לזכור שזה לגמרי בסדר.

טבעי שיעלו מחשבות, דאגות או כל דבר אחר שאנחנו מתרגלים מפגש עם השקט אנחנו שמים לב אליהם ללא שיפוטיות ומרפים, משחררים לטובת מפגש עם הנשימה.

הנשימה לא צריכה להיות עמוקה או איטית. אנחנו פוגשים אותה כפי שהיא, בסקרנות בקבלה נפגשים בנוכחות עם הרגע הזה.

מפגש מרגע לרגע עם כל מה שמגיע ממש עכשיו.

וככל שאנחנו משקיטים את התודעה, אפשר לשים לב עמוק יותר מה שלומי עכשיו? מה מזג האויר הפנימי שלי? נשים לב לתחושות שבגוף לרגשות, ולפגוש את הרגש האורח שמגיע לבקר אותנו בבוקר הזה. אולי יש עצב או פחד, בדידות אולי שקט ונינוחות. כל רגש שמגיע יש לו מקום, יש לו סיבה.

מתקרבים לחוויה הפנימית מתוך חיבור, מתוך קבלה, מתוך איפשור כל מה שמגיע, פשוט להיות.

אם יש מתח בגוף אפשר לחזור ולהרפות ולשחרר.

 נוכחים  עם הרגש, פוגשים אותו, לומדים להכיר אותו.

בנוכחות בהקשבה וקבלה לכל מה שמגיע, להכל יש מקום.

אנחנו נמשיך עכשיו עם עוד תרגול. תרגול של חמלה תרגול מיוחד של רם דס מורה שכתב אותו. ההזמנה בתרגול הזה זה לראות מישהו כאן בתוך המרחב הוירטואלי ולבחור להביט בו או בה זה יכול להיות אפילו שם של מישהו או מישהו אם אין תמונה ולבחור מישהו שנתרגל מולו או מולה.

אני אקריא את המשפטים . ההזמנה להרהר בהם ולראות מה קורה.. אכנס למשפטים

אז ככה כשאנחנו מתבוננות מתבוננים אפשר לראות את העיניים או רק לדמיין אם אין פנים, ולשים לב שלאיש או לאישה הזאת יש גוף ותודעה בדיוק כמו שלי.

יש לאיש או לאישה הזאת רגשות, תחושות ומחשבות בדיוק כמו שלי.

האיש או האשה הזאת חוותה חווה בחייו כאב פיזי ורגשי בדיוק כמוני.

האיש או האשה הזאת חוותה בחייה עצב, אכזבה, כעס, פגיעה בדיוק כמוני האיש או האישה הזאת הרגישו חסרי ערך או לא מתאימים בדיוק כמוני.

האיש או האישה הזאת דואגת ומפחדת לפעמים בדיוק כמוני.

האיש או האישה הזאת כמהה לחברות בדיוק כמוני.

האיש או האישה הזאת לומדת על החיים בדיוק כמוני.

האיש או האישה הזאת רוצה להיות טובת לב ואיכפתית בדיוק כמוני.

אני רוצה לאחל לנו בימים האלו שנזכור את הטוב, לראות את הטוב את הביחד שכולנו, כולנו אחד בתוכו. שיהיה יום מבורך

 

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

מרחב ההתנדבות ותמיכה בזמן קורונה

התרופה לפחד היא אהבה, נתינה, ראיית הטוב זמן של קושי הוא גם זמן לחיבור דרך נתינה וקבלה

סגירת תפריט

הרשמה לשידור לייב

קישור לזום

תודה שנרשמת

תודה שנרשמת למפגש שלנו.
מצורף לינק לכניסה דרך אפליקציית זום:

קישור לזום