[sium_harshma_button]

סדרת סדנאות העמקה שנתית בגישת ההתמקדות

לגעת בגוף ובנפש

13 מנחות מובילות בתחום

סדרת סדנאות חודשית בנושא התמקדות

מתקיימות בלייב - ואחר כך מוקלטות וזמינות לצפייה

הצטרפו אלינו לשנה של סדנאות העמקה בגישת ההתמקדות.
התמקדות היא תהליך המחבר אותנו לתבונת הגוף והנפש. היא מאפשרת התחדשות וריפוי באמצעות מיקוד תשומת ליבנו לתחושות הגוף והבנת המשמעויות הנסתרות של התחושות הגופניות. את גישת ההתמקדות ניתן לשלב וליישם בטיפול,עם שותפים לדרך או בעצמינו.
במהלך השנה בכירי המורים והמורות להתמקדות בארץ יובילו סדנאות עומק חוויתיות בתחום מומחיותם. הסדנאות ייערכו בלייב ויעסקו בהיבטי חיים שונים: בריאות, מערכות יחסים, זוגיות, התמודדות עם חוסר ודאות ועוד.
באמצעות פרקטיקה חוויתיית תלמדו להטמיע את ההקשבה לתחושות הגוף ותבססו את מיומנויתכם לשלב את גישת ההתמקדות בתחומי חיים שונים. תהליך מקיף זה יעניק לכם אפשרות לאינטגרציה עמוקה ויהווה עוגן משמעותי ביצירת בהירות ונוכחות בחייכם.

למי מיועדת הסדרה:

  • לאלו המחוברים לקהילת ההתמקדות ורוצים ללמוד ולהתנסות באופן הלימוד הייחודי של מגוון רחב ממנחות ההתמקדות המובילות בארץ
  • לאלו המבקשים להעמיק את ההבנה ואת יכולת היישום של גישת ההתמקדות בכל תחומי החיים.
  • לאלו המרגישים צורך להבין את משמעויות תחושות הגוף והקשר בין גוף ונפש
  • למטפלים המבקשים להעמיק את ההקשבה הבהירות והמיקוד במרחב הטיפולי
  • לכל מי שרוצה לקבל החלטות או לבצע שינויים בחיים מתוך שקט נפשי והקשבה פנימית

מה כוללת התוכנית

סדנת עומק אחת לחודש

נושאים מכל תחומי החיים

גישה לתכני כנסי התמקדות קודמים

תרגילים חוויתיים

גישה לכל הספרייה הטיפולית בתודעה בריאה- מעל 400 הרצאות

עלות התוכנית 65 ש”ח לחודש (780 לשנה)

הרשמה למספר סדנאות העמקה, במחיר 85 ש”ח לאחת 

הרשמה לסדנת העמקה אחת, במחיר 100 ש”ח 

הרשמה לגישה מלאה לכל תכני תודעה בריאה, ב-150 ש”ח לחודש (1800 ש”ח) לשנה

"לגעת בגוף ובנפש" מה מצפה לנו?

בכל חודש מנחה בכירה תוביל סדנת עומק בת כ3 שעות בתחום מומחיותה.
באמצעות ההיבטים השונים והמנחות המגוונות נעמיק את החיבור לגישת ההתמקדות ולאפשרויות הגלומות בה לשינוי והתחדשות וכן ליישום עם עצמינו או עם אחרים.
המפגשים מתקיימים בזום ומוקלטים להמשך צפייה בתכנים לאורך השנה.
*התוכנית אינה מהווה תחליף לקורס התמקדות בסיסי.

סדרת ההרצאות שלנו

--

06 דצמבר
התמקדות בבית- סדנת התמקדות, מערכות ויחסים קרובים

ענת גל און

יום שני 18:00-21:30 6.12.21

סדנה חווייתית בה נטעם מן האופן שבו ניתן להביא את איכויות המיטיבות של ההתמקדות הביתה, לחי היומיום, למערכות היחסים הקרובות בחיינו. נתבונן דרך עיני גישת התמקדות בבית על האתגרים והמתנות שביחסים קרובים, ולכן כדאי להביא לסדנה מערכת יחסים שלך עם אדם קרוב, שזקוקה לתשומת לב. אנא הצטיידו בדפים וצבעים / כלי כתיבה.

על המנחה:
מנחה בכירה (קואורדינטור) להתמקדות עם מבוגרים, ילדים ונוער, מנחה בכירה לקונסטלציה משפחתית ומערכתית.
מפתחת ומלמדת את גישת ‘התמקדות בבית | התמקדות – מערכות – יחסים’, הרואה את מקומה המרכזי של ההתמקדות באפשרות שלנו להרגיש בבית, ומביאה את איכויות ההתמקדות אל מערכות היחסים שלנו – בפנים ובחוץ – ואל חיי היומיום.
מגדלת באהבה משפחה, קליניקה לתהליכי התמקדות אישיים וזוגייים, ואת הבית של התמקדות בבית – מרחב מואר בתל-אביב שבו מתקיימים קורסי התמקדות בבית (בסיס, הסמכה ומסלולים מתקדמים), סדנאות התמקדות להורים, מפגשי קונסטלציה משפחתית ועוד.
כותבת המון על התמקדות, על יחסים ועל מערכות

03 ינואר
מיניות- נראות והסתרה

קטי קמחי

יום שני 18:00-21:30 3.1.22

מפגש של 3 שעות על נראות והסתרה. דרך שיחה, תרגול פרטני ותרגול בזוגות, ננסה לגעת בשני הכוחות הפועלים בשדה החקר המיני: החלק שמבקש מקום, מגע ותנועה, והחלק שחושש, מתבייש או מבקש כיסוי. יחד נבין כיצד מייצרים תנועה מיטיבה תוך הכרה בשני אלה, ולמה חשוב כל כך להקשיב לתחושות הגוף.

על המנחה:
Focusing Coordinator מלווה תהליכים חקר בטיפול מיני דרך ההתמקדות. מתמחה בשילוב שבין הפרקטיקה ההתמקדותית וטיפול מיני מעל 12 שנה. נשואה,אמא לשלושה מתבגרים,

02 פברואר
בריאות- מערכת יחסים חדשה עם אנרגית החיים

אירית טסל

יום רביעי 18:00-21:30 2.2.22

אנרגיית החיים נמצאת בתוכנו ומסביבנו, אבל לא תמיד אנחנו מחוברים אליה. לפעמים זה מצליח. אולם, יש וביום יום ובמצבים מאתגרים, אנו מתקשים לשמור על החיבור ברצף. הנתק בא לידי ביטוי בכאבים פיזיים, רגשיים, בתחושת בלבול מתמדת, בתקיעות, בהחמצה, בחוסר חיוניות. ההיכרות שלי עם כוחה המרפא של אנרגית החיים, לימדה אותי שאפשר להניע את תנועת החיבור מחדש ולהיווכח בהשפעתה הרבה על כל תחומי חיינו, על מערכות היחסים שלנו, על הבחירות שלנו, על הנראות שלנו וכתוצאה ישירה על בריאותינו ועל איכות חיינו. “דרך אנרגיית החיים” שפיתחתי משנים רבות של ניסיון מקצועי ומהמסע האישי שלי, שמה דגש על מערכת יחסים ייחודית עם כח החיים ועל התנאים והסביבה להם זקוק החיבור מחדש. עבודה שמשלבת גוף, נפש, מחשבה ורוח מזמינה לסדנא שבה אציג את אבני הדרך של הגישה אותה ניתן לתרגל בחיי היום יום שלנו. אספר את הסיפור האישי שלי, וכמה סיפורים של מי שאני מלווה אותם. נכיר, נלמד נחווה מה נדרש לקיים מערכת יחסים חדשה. נתרגל דרכי חיבור חדשות לחידוש הקשר ,אותן ניקח לחיי היום יום.

על המנחה:
מנחה מוסמכת להתמקדות, מפתחת את “דרך אנרגיית החיים” מלמדת, מלווה א-נשים בחזרה לחיבור לכוח החיים, לבריאות טובה.. אני אמא, בת זוג, חברה, תלמידה. מסלול חיים שעבר דרך לימודי תואר ראשון בספרות ובמדעי הרוח, התמחות בפסיכולוגיה ובלימודים קלאסיים, לשעבר, דוברת של מוסדות אקדמיים, עמותות וגופים פרטיים.
למעלה מעשור מטפלת, לומדת, חוקרת, מלמדת את טיב החיבור למשהו שחי בתוכנו, את אנרגיית החיים ואת השפעתה על בריאותינו ואיכות חיינו. אני מוסמכת מטעם המכון הבינ”ל בניו יורק, בוגרת לימודי סומטיק אקספיראנס (שלב מתקדמים) תלמידה נצחית של חוכמה וידע עתיק. עובדת בקליניקה שלי בצפון תל אביב ובזום. במשך כ-5 שנים עבדתי במרכז לרפואה אינטגרטיבית בבית החולים “איכילוב” . מעבירה סדנאות וקורסים לקהל הרחב ובכללם לאנשים ממקצועות הרפואה.

02 מרץ
התמקדות וטראומה

ליאורה בר נתן

יום רביעי 18:00-21:30 2.3.22

במפגש זה אציג את גישתי לעבודה עם טראומה המבוססת על עבודתם של ג’נדלין (Focusing), פיטר לוין (S.E), דיויד בואדלה (ביוסנתזה), וירג’ניה סאטיר (מודל סאטיר) ודיאנה פושה ( AEDP ).
מטרת המפגש היא להציג בפני המשתתפים דרך ייחודית ואפקטיבית, מעצימה וממשאבת לעבודה עם טראומה. נגדיר מהי טראומה, נראה איך ה”תחושה המורגשת” מסייעת לאנשים להתמודד עם טראומה, נלמד על המנגנון הביולוגי ומודל שלושת המוחות ועל דרכי הריפוי והכיוון החיובי של התהליך. נכיר את העבודה עם הדחף והשימוש במטפל עצמו ככלי לריפוי והתמודדות.

במפגש נשלב בין תיאוריה להתנסות והדגמה.

על המנחה:
מומחית בפסיכותרפיה ממוקדת גוף, Coordinator מוסמכת מטעם “המכון הבינלאומי להתמקדות” להכשרת והסמכת אנשי מקצוע מתחומי הטיפול, היעוץ והחינוך ב FOT – Focusing Oriented Psychotherapy . מייסדת ה”מרכז לתרפיה מוכוונת התמקדות”. פיתחה גישה אינטגרטיבית של התמקדות המסייעת לעבודה עם מצבים מורכבים, טראומה ויחסים. מדריכה, מלמדת ומנחה באוניברסיטאות ובמוסדות שונים. הקליניקה הפרטית והקורסים מתקיימים בתל אביב. מוסמכתM.A בייעוץ ארגוני מאוניברסיטת ת”א ובעברה עסקה בפיתוח מנהלים בתפקידים בכירים במגזר העסקי.

06 אפריל
התמקדות חברתית בינאישית

יהודית פירסט

יום רביעי 18:00-21:30 6.4.22

התמקדות חברתית -שפת הקשר והיחסים עם עצמנו ועם הסביבה

מנוע ההתפתחות של האדם לכל אורך חייו הוא האינטראקציה עם האחר.
אנחנו נולדים מתוך אינטראקציה, ובתוכה העצמי מתהווה ומתפתח.
בהתמקדות חברתית אנו מתמקדים במרחב הבינאישי המשותף ומפתחים חוש חדש:
חוש לאינטראקציה חברתית חוש חברתי המאפשר לנו:
• את המרחב והחופש להיות מי שאני, להיות עצמי, בקשרים עם אחרים.
• את המיומנות להיות קשוב גם לעצמי וגם לזולת בו זמנית, מבלי לבלוע ומבלי להיבלע.
• להשתחרר מחסמים לא מודעים שמנהלים אותנו בחברה, ועוצרים מבעדנו מלממש את עצמנו במערכות יחסים.
• את הביטחון להתמסר לאינטראקציה, להשפיע ולהיות מושפע, לראות ולהיראות, לפגוש ולהיפגש, במידה שמתאימה גם לי וגם לזולת.
• את היכולת לזהות מה מתעורר בתוכי וביני לבין האחר, ולמצוא שפה שמאפשרת שיתוף, הבנה וקבלה בחוויה המשותפת.
כך, ליצור ריקוד עדין בין הצרכים והרצונות השונים, בתוך מרחב מכיל, המאפשר צמיחה אישית ומשותפת במסע החיים האישי והקבוצתי.

בכלים של התמקדות חברתית נלמד לזהות ולהשתחרר ממערכות יחסים לא מטיבות, איך להרגיש בנוח באינטראקציות חברתיות, איך לשמר מערכות יחסים חשובות ואיך לקבל כל מפגש בין אישי כהזדמנות לגילוי, עיבוד וצמיחה.
התמקדות חברתית היא פסיכותרפיה שימושית, עבודת עומק אפקטיבית לצמיחה ושינוי, המתבססת על מודעות לרגע (mindfulness) ומשתמשת בתחושות המתעוררות באינטראקציה הבינאישית, ברגע ההווה, כגשר בין העולם הפנימי לעולם היחסים הבינאישי. התחושות כנתיב ישיר וחוויתי לחומר לא מודע.
השיטה פועלת לשינוי עמוק של דפוסים, של חווית העצמי בעולם. לשינוי חוויות והתנהגויות בעבודה עם יחידים, זוגות, משפחות וקבוצות.
בסדנה נלמד על התנאים הנחוצים לקיום שיחה מורגשת, נתנסה במעברים מאני לאנחנו בלי לאבד את גבולות העצמי, נחווה גוונים של לבד וביחד, נראה איך החיבור לעצמנו פותח מרחבים חדשים ומרגשים של קשרים בין אישיים.

על המנחה:
פסיכותרפיסטית גופנית, מנחת התמקדות מוסמכת מטעם המכון הבינ”ל להתמקדות N.Y. משלבת פסיכותרפיה גופנית, תנועה ומגע עם התמקדות.
מתמחה בעבודה עם טראומה Somatic Experiencing, מטפלת אישית, מנחת קבוצות, מלמדת התמקדות בסיסית וקורסי הסמכה למטפלים. מעבירה קורסים ייחודיים של התמקדות עם מגע והתמקדות חברתית.

 

02 מאי
התמקדות והגשמה בעולם

רונה שפריר

יום שני 18:00-21:30 2.5.22

הסדנה תציע סדרה של כלי עבודה התמקדותיים שנוגעים ליכולת להפוך רעיון או תחושה מורגשת
(גם כאלה שמצאנו בהתמקדות וגם אחרים) – לתוצר משמעותי בעולם.
המלה “הגשמה” היא מלאת קונוטציות:  הגשמה עצמית, הגשמת רעיון, הגשמה בעבודה. אנחנו נתייחס למלה בהקשר הפשוט: של גשמיות, של דבר שנראה לעין, שניתן לאחוז בו, שאנחנו מבינים את קיומו במציאות שלנו.
הקשר בין תנועות הנפש הפנימיות לבין המימושים הגשמיים השונים הוא מעורפל למדי: לפעמים התנועה נפשית מאד רחבה ואילו המימוש הגשמי צר, ולפעמים להיפך. (הרבה מימוש ותחושה שהנפש הלכה למקום אחר).
בסדנה נבין גם ברמה התיאורטית את הפערים בין תנועת הנפש למימוש הפיזי, נתנסה בכלים שפותחו למטרה זו,
נגע בתיאורי מקרה מאזורי תוכן שונים, ונלמד כיצד לעבוד עם הכלים גם כמטפלים / מלווים או מנחים.

על המנחה:
מנחת התמקדות בכירה, סופרת (מחברת “איש לומד לעוף” ו”נקודת התחברות”)
שותפה בחברת פוקוסינגטים שעוסקת ביעוץ וליווי מנהלים ומנהלות בכירים במשק (בשיטת ההתמקדות).

 

06 יוני
אני אינטראקציה- מרחב פנים/חוץ בהתמקדות

טל אלון מן

יום שני 18:00-21:30 6.6.22

המודל הפילוסופי של ג’נדלין, מודל תהליך, מתחיל באינטראקציה: “גוף וסביבה הם אחד, אבל כמובן רק במובנים מסויימים”. אפשר לומר שזהו הבסיס לכל הפילוסופיה שלו, שממנו מתפתחים וצומחים כל שאר הדברים, כולל ההתמקדות עצמה. אם כך, איך היותנו תהליך אחד עם הסביבה, מתיישב עם ‘התהליך הוא של המתמקד’? עם עצימת העיניים והפניית המבט פנימה?
בסדנה ננסה להחזיק את המקל משני קצותיו: ‘אינטראקציה תחילה’ ו ‘התהליך הוא של המתמקד’. נחקור את משמעותם הפילוסופית, ומבלי לפתור את הפרדוקס נבדוק מה נוכל ללמוד ממנו על תהליך ההתמקדות שלנו ועל ההקשבה שלנו לאחרים.

על המנחה:
פסיכותרפיסטית גופנית, חברת האיגוד הישראלי והאירופי לפסיכותרפיה גופנית.
מוסמכת בתרפיה מוכוונת התמקדות (F.O.T) מטעם המכון הבינ”ל להתמקדות The focusing institute.
תלמידה ומורה של הפילוסופיה של ההתמקדות – The philosophy of the implicit.

04 יולי
התמקדות בחיי היומיום- להיות מנהל הבית הפנימי

בילהה פרולינגר

יום שני 18:00-21:30 4.7.22

להיות “מנהל הבית” הפנימי בעת שגרה ובעת מצוקה
• מי מנווט את ספינת חייך בחיי היומיום?
• מהם הכלים לניהול עצמי?

אנו פועלים ביומיום מתוך ברירת המחדל של הגוף ההישרדותי “הטייס האוטומטי” המונע מדפוסים, הרגלים, תפיסות ואמונות שנלמדו בתהליך ההתפתחות והגדילה שלנו.
לנהל את הבית הפנימי משמעותו למצוא אופציות נוספות לתגובה האוטומטית, על מנת לחוות יותר שליטה עצמית, להתנהל מתוך בחירה מודעת ויכולת לווסת רגשות במיוחד בסיטואציות משבריות בחיים.
מי אינו זקוק ורוצה בכך?!
במפגש נלמד, נתרגל ונחווה “צרור מפתחות” מגישת ההתמקדות לפיתוח “מנהל/ת הבית הפנימי” לקראת חיים מאוזנים יותר ותחושת well-being.

על המנחה:
פסיכותרפיסטית ממוקדת גישות קצרות מועד, נציגה מוסמכת בארץ מטעם International Focusing Institute ממייסדות המרכז הישראלי להתמקדות, הראשון בארץ להנחלת ההתמקדות למטפלים ולקהל הרחב. בעלת נסיון עשיר בתחום החוסן והטראומה, עובדת בקו הסיוע בנט”ל. בעלת קליניקה לטיפול בילדים ומבוגרים, מנחה קורסים וסדנאות בארץ ובכנסים בינלאומיים.

 

01 אוגוסט
אדם מחפש משמעות

חן רחל עין הבר

יום שני 18:00-21:30 1.8.22

כשאנחנו חיים מתוך תחושת חיות, ונעים מתוך ואל עבר הגדילה שלנו כהתגלמות חד פעמית, מתאפשרים לנו חיים יותר יצירתיים ושלמים.

כשאנו מחוברים לחוויה רחבה יותר של שייכות, אנו יכולים לחוות את גופנו השלם כבית, ואז ניתן מקום חומל יותר לאותם חלקים בתוכנו שאינם חולקים את אותה תחושת חיות וחיבור.

בסדנה זו נעזר ב- whole body focusing, בפילוסופיה של ג’נדלין ובתבונת הבודהיזם בכדי לנוע מעבר לעצמנו ואל תוך עצמנו, כך שיתאפשר לנו להתחבר לכמיהה שמתחת לאותם חלקים שלמדו להסתפק בפחות.

” Don’t ask what the world needs. Ask what brings you alive. What the world needs now are people who have come alive ”

על המנחה:
מנחה בכירה של התמקדות (certificated coordinator). מלמדת אנשים דרך זו, ומסמיכה בה מטעם המכון הבינלאומי בניו יורק. מטפלת ומלווה א.נשים בתהליכי חיים ובמצבים פוסט טראומתיים, דרך כלים טיפוליים סומאטיים ומבוססי מיינדפולנס ופוקוסינג. מורה ליוגה משנת 2005. עובדת עם הגוף ומאמינה ביכולותיו לריפוי. יחד עם בן זוגה, יניב קקון, ייסדה את שיטת ה- F.O.B.T Focusing Oriented Breathwork Therapy שנלמדת בבית הספר שהקימו “פשטות”. לימדה ומלמדת במכללות שונות: מכללת רידמן תל אביב וחיפה, בי”ס לפסיכותרפיה “מגד”, נביעה האקדמ-יה העברית ומכללת אורנים.

03 אוגוסט
מיינדפול פוקוסינג והכלי קול.בי

עצמאות פרלשטיין

יום רביעי 18:00-21:30 3.8.22

על המנחה:
פסיכולוגית קלינית מזה 35 שנה, מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית. היא אומנה והוסמכה על ידי ד”ר יוג’ין ג’נדלין פילוסוף ופסיכולוג שגלה את תהליך ההתמקדות ואותו היא הביאה לראשונה לישראל בשנת 2000. היא מתרגלת ומשלבת מיינדפולנס והתמקדות כאורח חיים ביום יום ובמסגרת עבודתה. כבוגרת מכון וינגייט, ד”ר פרלשטיין מביאה חיבור מרתק בין גוף ונפש לעבודתה הקלינית. לאורך השנים היא חפשה בארץ דרך לא מילולית שתחבר אנשים לתהליך פנימי וטבעי שמקדם ריפוי עצמי בחיי היום יום. קול.בי הוא כלי תירפוטי בקליניקה בעבודה פרטנית, עם זוגות, הורים, ילדים, משפחות וקבוצות. הוא הוצג בשישה כנסי התמקדות בינלאומיים ובכנסים בארץ.

05 ספטמבר
TAE חשיבה בקצה הידיעה

דנה גניהר רז וברוך ברנר

יום שני 18:00-21:30 5.9.22

מה היה קורה לו יכולתי להעז ולנסח את הידע הייחודי הגנוז בי?
איך חושבים מעבר לקצה הידיעה?
איך להעזר בצעדי חשיבה חדשים כדי להתקדם בתוך פרוייקט יצירתי, מחקר, תסריט?
איך אוכל לחקור את שדה המומחיות שלי, ומשם לפתח ידיעה משלי?

Thinking At the Edge (TAE ) הינה פרקטיקה ייחודית שפיתח הפילוסוף והפסיכולוג יוג’ין ג’נדלין, אבי ההתמקדות. פרקטיקה זו מזמינה את האדם לתנועת עומק יצירתית בנוגע למומחיות חייו, על ידי התמרת ידע ייחודי מובלע לידע פעיל. זו פרקטיקה המומלצת ליוצרים, מטפלים, חוקרים, מתמקדים ולכל אדם הרוצה להעמיק ב’טביעת נשמתו’ המיוחדת .

על המנחה:
מנחה בכירה וקורדינאטור להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק. ב 15 שנים האחרונות היא מלמדת את ההתמקדות ואת הפילוסופיה בבסיסה במוסדות שונים בארץ ובחו””ל. מלמדת בין היתר קורס התמקדות וקורס TAE (פרקטיקה נוספת שג’נדלין פיתח) בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון ובמכללת תל-חי. היתה חברה 3 שנים בועד המנהל של המכון להתמקדות.
ברוך ברנר: אמן יוצר, מוסמך לרבנות, ממייסדי וראשי קהילת החגים בורטיגו. מלמד את שפת הסוד היהודית במשך למעלה מ 20 שנה, מסיים בימים אלו את ספרו ‘מיומנו של מתפלל’ . מוסמך להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו-יורק.
דנה גניהר וברוך ברנר הם מייסדי מכון ‘על שפת היש’ , שהינו סביבה למחקר ולמידה של הטמון באנושי ותנועתו היוצרת, ברוחו של הפילוסוף יוג’ין ג’נדלין, אבי תורת ההתמקדות (Focusing).

03 אוקטובר
התמקדות ב”גוף הקשר”

איריס גלבוע

יום שני 18:00-21:30 3.10.22

בסדנה אציג את “גוף הקשר” – איכות שקיימת בכל קשר עמוק או חיבור משמעותי, ויש לה נוכחות וחיים משלה ..
נלמד איך להיות בקשר עם ה”ישות” המסקרנת הזו, להתחבר למשאבים הטמונים בה, ולקבל בעזרתה זוויות מבט חדשות ופרספקטיבה רחבה כמו גם ידע משמעותי על הכאן ועכשיו של הקשר שתבחר/י להתמקד בו.

נעבוד דרך התמקדות בשילוב עם קונסטלציה, יצירה ותנועה.

על המנחה:
מנחה מסמיכה (coordinator) להתמקדות מטעם המכון הבינ”ל בניו יורק
מפתחת גישת התמקדות בתנועה, מטפלת, מנחה סדנאות ומלמדת קורסי בסיס העמקה והסמכה בהתמקדות.
מטפלת זוגית בפסיכותרפיה גופנית, מוסמכת בגישת הקונסטלציה המשפחתית.

02 נובמבר
היקשרות (Attachment)

ירדן כרם

יום רביעי 18:00-21:30 2.11.22

נושא ההיקשרות הינו אחד מהנושאים המדוברים בעולם הטיפול – הגענו לעולם מתוך קשר אנושי, קשרים בעיתיים פצעו אותנו וקשרים מיטיבים ירפאו אותנו.
כדי לרפא – יש צורך להבין מהו הכאב ומהו הקושי. בעיות בהיקשרות נובעות מחסכים שמרביתם קרו בשנים הראשונות לחיינו, בטרם היתה לנו שפה והבנה של מה שקורה סביבנו.
תינוק אמור להגיע לעולם בטוח, לעולם שבו הוריו רוצים בו, שמחים בהיוולדו ופנויים ללוות אותו בתהליך הגדילה שלו. תינוק כזה יגדל להיות אדם שמרגיש בטוח בעצמו, סומך על העולם וסקרן לחקור אותו.
באם התינוק לא זכה לקבל היקשרות בטוחה, הוא יגדל להיות מבוגר נמנע, או אמביוולנטי, או כאוטי.
בשיעור בנושא היקשרות, נילמד להכיר את ארבעת סגנונות ההיקשרות – היקשרות בטוחה, אמביוולנטית, נמנעת וכאוטית (לא מאורגנת). נילמד להבין מה הגורם לכל סגנון – מה הילד למד בשנים הראשונות לחייו שגרם לו לייצר את דפוסי ההתקשרות שלו. נילמד לזהות את מופעי ההתקשרות (כיצד זה בא לידי ביטוי ביום יום), והחשוב ביותר – נדבר על האופן שבו ניתן לשנות את סגנון ההיקשרות.
מאחר ואנחנו נוגעים בטריטוריה נפשית שהינה טרום שפה, טרום הבנה וטרום לוגיקה – ההתמקדות הינה כלי נהדר להבנת עצמנו בטריטוריה זו.
ההתמקדות, שיכולה ורוצה את הטוב, יכולה לעזור לנו בשיקום של דפוסים שפוגעים באיכות חיינו. ההתמקדות יכולה לסייע לנו במסע המ
רגש בין התקשרות שאינה בטוחה לעבר ההיקשרות הבטוחה.

על המנחה:
מורה בכירה להתמקדות, מוסמכת להוראת התמקדות מטעם המרכז להתמקדות הבינלאומי, מרצה על ההתמקדות בכנסים אקדמאים ובארגונים שונים. מטפלת בקליניקה פרטית דרך הגישות: התמקדות, S.E., הקומי. מדריכה בגישה ההתייחסותית. חברה בארגון הישראלי ובאיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית. מפתחת תוכניות לימוד ומודלים לעבודה טיפולית באמצעות הוידאו והקולנוע. מבין כותבי הספר Video and Filmmaking as Psychotherapy Research and Practice, U.S.A: Routledge.
בעלת תואר MFA בקולנוע וטלוויזיה, MA במסלול לטיפול בהבעה ויצירה ו BA בפילוסופיה כללית ויהודית. הפיקה שני סרטים תיעודיים – “ריבועים של קרטון” (היתה שותפה לבימוי, תסריט וצילום) ו- “הדר – החופש לעשות

מתעניינות ומתעניינים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מנחות התוכנית

ענת גל און

קטי קמחי

אירית טסל

ליאורה בר נתן

טל אלון מן

בילהה פרולינגר

חן עין הבר

דנה גניהר רז וברוך ברנר

עצמאות פרלשטיין

איריס גלבוע

ירדן כרם

יהודית פירסט

רונה שפריר

יוג'ין ג'נדלין
1926-2017

"תשומת הלב בהתמקדות שונה מזו שאנחנו נותנים בדרך כלל לרגשות. היא שונה משום שבהתמקדות תשומת הלב מופנית בתחילה אל הגוף, והיא מתרחשת באזור שבין המודע לתת המודע" - יוג'ין ג'נדלין, מפתח גישת ההתמקדות

להצטרף למרחב תודעה בריאה

סדרת ההרצאות: ‘פוקוסינג – להקשיב לגוף ולנפש’ הינה חלק מפרויקט “תודעה בריאה” – מרחב מקוון למודעות חברתית והתפתחות אישית, המבוסס על רצון טוב למען הקהילה.
ניתן להרשם לסדרת ההרצאות ב80 שקל לחודש ולקבל גישה לכל ההקלטות וסיכומים של המפגשים. או ב100 ש”ח לרכוש גישה לסדנה אחת. 

מפתח שיטת התמקדות יוג'ין ג'נדלין

25 דצמבר,2017 – 1 מאי 1926
יוג’ין ט. ג’נדלין, מפורסם בעולם כפילוסוף ופסיכולוג אמריקאי שעבד שנים רבות כפרופסור באוניברסיטת שיקגו, אילינוי, לימד שם בין השנים 1964-1995 והיה קולגה של קרל רוג’רס.
הוא הקדיש את חייו לחקר הקשר בין הפילוסופיה וההגיון (“פילוסופיה של הנסתר”) והיישומים שלהם בחיי היום יום דרך הפצת תהליך ההתמקדות… הוא גם הטביע את המושג תחושה מורגשת בעלת משמעות (Felt Sense) המתייחסת לחוויה גופנית הנסתרת מהקוגנציה והיא השער לתובנות וצעדים לריפוי. ב- 1970 זכה ג’נדלין בהכרה כפסיכולוג השנה עבור תרומתו לפיתוח הפסיכולוגיה הניסויית (Experiential Psychology), ובשנות ה- 2000 קבל מספר פרסים שנה אחרי שנה. הוא קבל את הפרס הגבוה ביותר על הקשר בין תיאוריה ופילוסופיה לפסיכולוגיה ניסויית מאירגון הפסיכולוגים האמריקאי, פרס הישגים בחיים מהארגון ההומניסטי העולמי, והוקרה מהארגון העולמי של תרפיה גופנית. הוא כתב ארבע ספרים ולמעלה מ- 200 מאמרים. ניתן למצוא היום מרכזים של התמקדות בכל רחבי העולם המתרגלים תהליך זה מעבר לגיל, מגדר, דת ותרבות.
יהי זיכרו ברוך!

להרשמה לסדרת הסדנאות, אנא מלאו את פרטים הבאים:

להרשמה ל-3 סדנאות לבחירתך, אנא מלאו את פרטים הבאים:

להרשמה ל-4 סדנאות לבחירתך, אנא מלאו את פרטים הבאים:

להרשמה ל-5 סדנאות לבחירתך, אנא מלאו את פרטים הבאים:

להרשמה לסדנה, אנא מלאו את פרטים הבאים:

להרשמה לכל תכני האתר, אנא מלאו את פרטים הבאים:

כתוב את הכותרת כאן

ראשון בבוקר

בועז עמיחי

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.